Bank
Indulnak a devizaperek – de mit is jelent ez pontosan? (I. rész)

2014.08.28., 16:08
Számos hírforrás számolt be a napokban arról, hogy elindultak azok a „devizaperek”, melyek során a bankoknak kell igazolniuk az elmúlt évek során alkalmazott gyakorlatuk jogszerűségét, az általuk alkalmazott szerződéses feltételek tisztességességét. De mit is jelent ez pontosan? Mire várható, hogy pont kerül egy-egy sorsdöntő kérdés jogerős lezárására?
Uzsora? Kamat?

2014.06.15., 09:32
Szlovákiában nemrégiben uzsoraellenes szabályozást hagyott jóvá a parlament. Mit érintenek ezek a változások, és mi a helyzet Magyarországon?
Elévült, nem évült? - 3. rész

2014.03.20., 15:40
A 2014. március 15. napján hatályba lépett új Polgári Törvénykönyv némileg megváltoztatta az elévülésre vonatkozó szabályokat. De mi is az az elévülés, és mik a legfontosabb tudnivalók?
Elévült, nem évült? - 2. rész

2014.03.19., 12:08
A 2014. március 15. napján hatályba lépett új Polgári Törvénykönyv némileg megváltoztatta az elévülésre vonatkozó szabályokat. De mi is az az elévülés, és mik a legfontosabb tudnivalók?
Elévült, nem évült? - 1. rész

2014.03.18., 12:10
A 2014. március 15. napján hatályba lépett új Polgári Törvénykönyv némileg megváltoztatta az elévülésre vonatkozó szabályokat. De mi is az az elévülés, és mik a legfontosabb tudnivalók?
Banki kisokos: hogyan működik a KHR?

2013.05.21., 13:47
Hitelfelvételkor ellenőrzésre kerül egy bizonyos KHR rendszer, valamint a banktól többször kaphattunk a KHR felé történő adattovábbításról levelet, azonban nem igazán tudjuk azt, hogy mit is jelent ez valójában. Miért olyan fontos ez rendszer és miképpen működik?
Banki hitel vagy inkább lízingszerződés?

2013.05.03., 14:55
A legtöbb újként eladott gépjármű banki finanszírozással került megvételre. A bank vagy hitelt nyújt, vagy lízingszerződést köt a leendő vevővel. A legtöbben talán a banki háttérrel nem foglalkoznak, pedig jelentős különbség van a lízing és a kölcsön között.
Kéz kezest mos

2013.02.18., 17:21
Az országot sújtó nehéz idők következtében sajnos egyre többen kerülnek szorult helyzetbe, amikor kénytelenek hitelt felvenni. A bankok, hitelintézetek természetesen minden esetben arra törekszenek, hogy az általuk kifizetett összeg mindenképpen megtérüljön. A visszafizetést biztosíthatja zálogtárgy (például jelzálogjog bejegyzése egy ingatlanra), de elfogadnak személyi biztosítékként kezességet is. Tapasztalataink szerint a legtöbb esetben azonban a kezes nincs teljesen tisztában azzal, hogy pontosan milyen kötelezettséget is vállal.
Lopott bankkártyák

2012.10.24., 11:25
Sajnos gyakori, hogy a pénztárcát ellopó tolvajok a sértett bankkártyáját is megpróbálják használni. Még mindig sokan tartják PIN kódjukat telefonban elmentve, vagy akár a pénztárcájukban. Egyes bűnözői csoportok pedig kifigyelik, hogy milyen kódot üt be a delikvens, így már könnyedén hozzáférhetnek a pénzhez. Jó tudni, hogy fogyasztóvédelmi szabályok védik az ügyfeleket hasonló esetekben.
Kerekítés bankkártyás fizetésnél

2012.10.12., 12:30
Az 1 és 2 forintos pénzérmék bevonása után mindenkinek hozzá kellett szoknia, hogy a vásárlásai során a pénztárnál a kereskedők a kerekítés szabályait alkalmazzák, és így esetleg pár forinttal többet kell fizetni. A bankkártyás fizetés esetén azonban minden fogyasztó kifejezetten arra számít, hogy a bankszámlájáról a kártyás fizetés esetén pontosan az az összeg kerül levonásra, amennyiért vásárolt, a kerekítés szabályainak alkalmazása nélkül.
Olvasóinkkal történt
-
Olvasónk osztrák pszichoterapeutai végzettséget szerzett, melyet Magyarországon szeretett volna honosítani, hogy itthon is gyakorolhassa munkáját.
-
Olvasónk otthonában villámcsapás következtében több háztartási gép és számítógép is megsérült, vagy teljesen tönkrement.
-
Olvasónk idegenhibás közlekedési balesetet szenvedett.
Legolvasottabb cikk
-
Megéri-e betegnek lenni, mi a helyzet most a táppénzzel?
A munkavállalót – betegsége miatti – keresőképtelensége idejére naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illeti meg, amely csak az adott naptári évben vehető igénybe.